„Niech tam ludzie w końcu przestaną umierać” – powiedziała wdowa po pracowniku Amazon

„Ja mężowi nie wskrzeszę życia, ale to nie pierwsza śmierć na Amazonie, niech tam ludzie w końcu przestaną umierać” – powiedziała wdowa po pracowniku Amazona pod Poznaniem. Poinformowała o złożeniu zażalenie na umorzenie śledztwa.

Śmierć pracownika Amazona

6 września w podpoznańskim magazynie Amazona zmarł jeden z pracowników Amazon, Dariusz Dziamski. Śledztwo przeprowadziła prokuratura, która ostatecznie zdecydowała o umorzeniu postępowania. Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Rejonowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak, że postępowanie ws. śmierci mężczyzny zostało umorzone, ponieważ śledczy stwierdzili brak popełnienia czynu zabronionego..

Żona zmarłego złożyła zażalenie na postanowienie prokuratury

Przedstawiciele związku zawodowego OZZ Inicjatywa Pracownicza zarzucili prokuraturze niepełne zbadanie materiału dowodowego. Zwrócili również uwagę m.in., że w sprawie nie przesłuchano świadków pokrzywdzonego oraz nie przesłuchano przedstawicieli związku. Wdowa po zmarłym pracowniku Beaty Dziamskiej powiedziała, że ​​złożyła zażalenie na postanowienie prokuratury o umorzeniu sprawy.

„Ja mężowi nie wskrzeszę życia, ale to nie pierwsza śmierć na Amazonie, niech tam wreszcie ludzie przestaną umierać” – powiedziała Beata Dziamska na konferencji prasowej przed poznańską prokuraturą.

Kobieta podkreśliła, że ​​prowadzący sprawę prokurator „w niczym mi nie pomógł”.

„Nie przesłuchała żadnego z moich świadków, nie byłem przesłuchiwany, gdzie miałem z nią stały kontakt; Zadzwoniłam i poprosiłam o przesłuchanie mojej strony, ludzi, którzy chcieli zeznawać, którzy chcieli mówić – odmówiono mi – powiedziała.

Źródło: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1030074%2Csmierc-pracownika-w-amazon-wdowa-sklada-zazalenie-na-umorzenie-sledztwa